Očkování dětí
Očkování dětí
Děti do tří let nemají vyvinutou slezinu, proto může očkování vyvolat nepřiměřené reakce. Velký nápor, aplikace očkování brzy za sebou, po nemoci mohou též dětský organismus velmi oslabit. Dětské nemoci, jakou jsou zarděnky, spalničky či neštovice by měly děti prodělat, pokud si to příroda žádá. Zbavují je přirozeně vnitřního horka, které si přinesly na svět z těla maminky.

1. vyberte svým dětem jenom to očkování, o kterém jste přesvědčeni, že je nutné a doporučuji se obrátit na odborníka, který dítěti udělá individuální očkovací plán,
2. nenechte se nutit, aby dítě bylo očkováno po antibioticích, těsně po nemoci či v době, kdy není zcela zdravé, nejdříve nechte dítě očkovat 2 až 3 měsíce po nemoci,
3. nenechávejte očkovat dítě nachlazené, svádí svůj úplně jiný boj a nemá již sílu svádět boj s očkováním,
4. před očkováním podávejte dětem Zi Su Ye (viz info níže), abyste jim posílili imunitní reakce organismu a předešli problémům
5. všem maminkám a tatínkům doporučuji knihu Očkování pro a proti, Martin Hirte,

Dospělí:
Očkování proti chřipce nedoporučuji, zbytečně narušujeme přirozenou imunitu našeho těla. Co se týká tetanu, požádejte svého praktického lékaře, ať Vám v rámci pravidelné preventivní kontroly při odběru krve zjistí, zda máte dostatečné množství protilátek v krvi, pokud je máte, nemusí Vás zbytečně přeočkovávat.
Pokud cestujete, pochopitelně v některých zemích je nutné respektovat povinná očkování, která musíte dokladovat na hranicích (je to např. žlutá zimnice pro některé země v Africe).
Jinak doporučuji očkování proti žloutence s použitím před očkováním Zi Su Ye (viz popis níže) a zjistit si, zda máte dostatečné množství obranných látek proti tetanu.
Pokud v zemi netrávíte více než měsíc a budete zachovávat základní preventivní pravidla, není nutné se dál očkovat a vyčerpávat tělo. Je též důležité zjistit v jakém období do země cestujete, jak dlouho zde budete a jaké inkubační doby mají jednotlivé choroby, pak zjistíte, že pravděpodobnost nakažení ve většině případů je minimální.

Několik zásad pro cesty:
kupujte si originál pitnou vodu a kontrolujte si víčko,
nekonzumujte zeleninové saláty a ostatní jídla, která neprošla tepelnou úpravou,
ovoce myjte v pitné vodě,
zuby si čistěte v pitné vodě,
pozor na ředěné nápoje a led v nápojích,
v horkých oblastech preferujte mátový či zelený čaj a pivo které chladí,

Novinky na email