Ordinace Praha
Poliklinika Maceškův palác
Budečská 32, Praha 2

lien@lien.cz

 

Tel: 602 347 100

Ordinační hodiny
Po - Út 7:00 až 17:00
Středa -  zavřeno
Čtv - Pá 7:00 až 17:00

Objednávky telefonicky
nebo prostřednictvím sms zprávy: 602 347 100. 
Pro objednání nepoužívejte e-mail.

 • Facebook Lien
 • SoundCloud Lien
 • twitter renata lien
 • mailing Renata lien
 • Renata Lien Youtube
 • Linkedin Renata Lien čínská medicína
 • Instagram Renata Lien Čínská medicín

© 2020 by Renata Lien

  V lednu pečujte o močový měchýř

  V lednu je v aktivitě močový měchýř. Věnujte mu pozornost, jeho dráha vede od malíčku nohy až k očím a ovlivňuje naši mysl, zrak, šlachy a klouby. A pokud jste mezi 15:00 až 17:00 unavení a ospalí, potřebujete podpořit činnost močového měchýře.  Močový měchýř je jako místní úředník a má na starosti vodní hospodářství v těle. Abychom podpořili činnost močového měchýře, měli bychom přiměřeně pít, nejlépe mezi 9.00 až 10:00, kdy potřebujeme doplnit tekutiny, protože v tomto čase se začínáme potit a pak mezi 15:00 do 17:00, kdy je močový měchýř v aktivitě, a my mu pomůžeme zbavit se odpadu z těla. Pijte nejlépe převařenou vodu, občas je můžete prostřídat čajem.


  Mezi potraviny, které podporují činnost močového měchýře, patří pohanka, fazole adzuky, fialové a černé fazole, mrkev. Nejvhodnější příprava jídla je delší pečení.


  Recepty pro posílení močového měchýře


  Pečený losos v tymiánové marinádě a pyré z brambor a mrkve


  Co potřebujeme: na 1 porci 2 mrkve, 1 bramboru, sůl, 1

  lžíce másla, petržel nať.

  Jak na to: oloupané brambory a mrkev nakrájíme a vaříme se solí a máslem. Nedáváme moc vody, aby se maximum vody vyvařilo a my mohli rozšťouchat a podávat posypané petrželkou a s nakládanou červenou řepou zdobené kostkami tofu.

  Co potřebujeme: filety lososa, olej nebo máslo, sůl, citron

  Na marinádu: 4 větvičky čerstvého tymiánu, 2 stroužky česneku, pepř celý bílý, šťáva z 2 limetek (případně citronu).

  Jak na to: rozdrtíme v hmoždíři lístky tymiánu, které jsme obrali z větviček, přidáme utřený česnek a opepříme čerstvě mletým pepřem a postupně vmícháme limetku. Marinádou natřeme plátky očištěného a osušeného lososa a necháme alespoň 30 minut odležet.


  Květáková polévka s fazolkami adzuky  Co potřebujeme: 1 střední květák, 1 cibulka, 1 lžíce másla, 2 lžíce mouky, 4 brambory, sůl, muškátový květ, majoránka, ½ čajového hrnku vařených fazolek adzuky.

  Jak na to: na másle zpěníme cibulku a zaprášíme ji moukou a zalijeme horkou vodou. Vložíme rozebraný květák na růžičky a 2 brambory a vaříme asi 15 minut. Misku růžiček si necháme stranou. Pak rozmixujeme a zavaříme do polévky nakrájené brambory a misku růžiček květáku, které jsme si odložili. Když jsou brambory měkké, dochutíme majoránkou a muškátovým květem, přidáme fazolky, sypeme zelenými natěmi.


  Jak podpořit činnost močového měchýře?

  Masírujte si bod K1 na chodidle, posílíte tak koloběh energie v celém těle.

  Pokud trpíte na studené ruce a nohy, nebojte se dělat si koupele nohou v horké vodě s kuchyňskou solí a pak do umyvadla nalijte horkou vodou a nasypejte 2 polévkové lžíce kuchyňské soli a vložte do co nejteplejší vody nohy a vydržte tak do jejího vychladnutí. Nohy vyndejte, utřete a promasírujte (viz místo na plosce nohy).